Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3245744 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
По повод искрата, при един от моите експерименти се получи, че ефекта е максимален, когато разрядника е затворен, или няма искра, а когато го отварям, ефекта отслабва. Мисля, че имам и клип с този опит в тубата. И друго,  в турския вариант на генератора, Капанадзе казва, че тези кабели на, които се виждат разрядите по 20 см, са силови кабели и може да се свържат директно, но спонсора е поискал да ги оставят така, че било по-ефектно. Така, че мисля че колегата соке2к е прав.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Едно интересно предложение, пускането става с постоянен магнит. Лични расъждени изказвам. Усилването на енергията става в екранирания Ш образен трансформатор. Това ме доведоха опитите. Според мен капацитивното сваляне на енергия има предимството на надлъжна вълна на разпространение. Капацитивното съпротивление намалява с повишаване на честотата. Всичките тези изводи ме наведе на мисълта за ползване на решетка тип "Тестатика" с правоъгълни или квадратни отвори за получаване на С.В.Ч стоящи вълни. Такава решетка не разполагам, обмислям варянт за бобина с ниско вълново съпротивление.
Относно не е ясно в кой трансформатор имаме усилване на енергията? Мешат се схемите на управление и усилваща част.
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 10:06:13 pm от mi68 »

giunal

  • Гост
Здравейте, нека да споделя малко и от моят опит.
На картината която съм прикачил се вижда схемата на първият патент на Капанадзе. Именно видеото от 2004 съответства на този патент , разбира се модифициран за да работи по-стабилно. 8) 8) Това което е заградено със зелено е изпробвано и работи!!!! Просто нямам време да давам графики измервания и т.н. Сега  работя върху червената част на схемата. Там където е  Тесла Трансформатора. Големият Проблем ;) ;).
Освен това прочетете внимателно патента. Доста неща са подсказани !! ;) ;)
Лека вечер!!!!
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 08:41:43 pm от giunal »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
...Тесла е изобретил много и почти всичко е повторяемо и е писал и патентовал и произвеждал....
Здравей Коке2К,
Според кнгата на Василатос :Преразказвам:
Тесла е отишъл в Европа- в частност Англия, да демонстрира своите изобретения.
Пред десетина / 10 / английски учени.
След като е демонстрирал своите постижения ,  е обяснил подробно как могат да се повторят.
След като английските учени не са могли да повторят експериментите му,
някои от тях са го обявили за шарлатанин.
В реултат той се "разсърдил" и напуснал Европа огорчен за неразбирането му.
При нужда мога да намеря и точния цитат.

Така че съмнения е имало и преди 150 години, преди 3 години бе оплют СРа.
Сега е ред и на Капанадзе.

успехи

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте, нека да споделя малко и от моят опит...
Освен това прочетете внимателно патента. Доста неща са подсказани !! ;) ;)
Лека вечер!!!!

Здравейте giunal,
Започнахте добре, / нека да споделя малко и от моят опит/но завършихте зле
/ прочетете внимателно патента / изказването си.
Моля, разкажете по подробно за "подсказаните неща".
Вече няколко години ги подминаваме.

с уважение мадсатбг

giunal

  • Гост
 madsatbg
Утре ще пиша!!!! Сега не ми се занимава!!!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
madsatbg, Нямам за цел да влизам в спорове с когото и да е , а още повече с хора, които уважавам какъвто си и ти.  Разказите на Василатос не са еталон за вярност на събитията и абсолютно нищо ценно не може да се ползва от тях. Не съм живял по времето на Тесла и не знам каква е била истината. Живея във времето Капанадзе  така да го наречем и просто се съмнявам в някои от нещата които виждам .... това е.
П.С. Доста левчета и части изгорихме за да вярваме толкова лесно на всичко което виждаме  .... ;)
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 08:57:21 pm от coke2k »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
@ giunal
благодаря

@ coke2k
Прав си - доста време и пари се губят за експериментите.
Но за мен търсенето на СЕ е хоби.  :D
 истината се ражда в спора.

 
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 09:36:33 pm от madsatbg »

spark

  • Гост
Здравейте,
Аз имам обяснение на ефекта, който Капанадзе постига чрез фокус. Технически обаче не мога да го постигна защото, той използва нещо особено в конструкцията  и това е причината да не може да се повтори ефекта. Енергията при установките на Капанадзе идва от електрично поле с високо напрежение и висока честота, което се преобразува в електрично поле с ниско напрежение и честота 50Hz. Ефекта го открива Тесла случайно, когато изследва гръмотевиците. Гръмотевицата е заряд с високо напрежение и честота,при който на няколко метра от мястото на разряда се получава индуциране на напрежение във всеки метал. Капанадзе използва мрежовото напрежение и променя неговото напрежение и честота, при което имаме ниска консумация на ток 0.1А. Високото напрежение създава високо честотно електрично поле, което чрез резонанс се усилва и след това индуцира ток в бобина, която захранва консуматора на изхода така за сметка на честотата се усилва тока. Резонанса се постига чрез бобина и кондензатор, интересно е къде е кондензатора на снимките? Може би в тръбата или в консервената кутия. Колкото повече анализираме снимките толкова повече се отдалечаваме от истината, защото важния елемент не се вижда. :)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
@ koke2K

Свалям ти шапка приятелю за това наблюдение - липсата на искра при товар. ;)
Това обяснява и ефекта, че ампер клещите странно защо показват много точно, без флуктуации и влияние на "полето", за разлика от "Зелената кутия"
Това само потвърждава, предположението че Капанадзе ползва много бутафорни схеми и платки. >:(
цитат от Мито Купона:
"  в турския вариант на генератора, Капанадзе казва, че тези кабели на, които се виждат разрядите по 20 см, са силови кабели и може да се свържат директно, но спонсора е поискал да ги оставят така, че било по-ефектно."
Ето защо всички се вторачват в искрата, като по комадна - всичко е за отвличане на вниманието. :P
Остава все пак въпроса как , по дяволите, е получил такава искра?
Още веднъж - поздравления.
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 12:08:18 am от madsatbg »

giunal

  • Гост
Здравейте, както обещах вчера ще споделя някой изводи до който стигнах и който се потвърдиха в практиката.  Но преди да продължа искам да уточня следното.
Сигурно някой от вас знаят ,може би някъде е писано, прочетено но все пак е важно да се уточни. По първият патент на Капанадзе(даден на чертежа) са реализирани генераторите от видеота 2004г. и Зелената Кутия. А по вторият патент е направен Аквариума. Той е доста по сложен като изпълнение.
 Всъщност две неща са важни  да се знаят за принципа на Капанадзе генератора показан в първият патент и видеото от 2004г. и
Зелената кутия.
 Така, от къде да започна.
1.Най важното  което трябва да се разбере е че, Капанадзе ползва Обърнат Тесла Трансформатор в генератора си.
 Ще се аргументирам защо:-
   1.1 Да започнем с Фиг1 от прекрепената картина(това са пасажи от патента). Подчертал съм с червено това което е важно.За тези който не знаят английски ще преведа -Електромагнитните полета създадени около бобините (6,10) са различни и магнитното поле на първата бобина(6) е по-силно от  втората бобина(10).
Важното в случая е думичката - по-силно. Какво означава това - Че първичната намотка създава силно поле около себе си и това поле въздейства върху вторичната намотка.!!!
Значи, целта е да получим силно електромагнитно поле около първата бобина.
Както знаем Магнитната енергия зависи от индуктивноста на намотката(L) и тока(I) на квадрат. Понеже не можем да увеличаваме тока до много големи стойности(заради ключовете и елементите който се ползват в схемата) то за да създадем по-силно магнитно поле можем да увеличим индуктивноста(но не до безкрайност).Което е направил и Капанадзе.
Първичната намотка е вътрешната намотка с повече навивки а, вторичната е външната намотка с по-малък брой навивки фиг2.
   1.2 Погледнете чертежа на патента фиг 3.!!! Сигурно ви прави впечатление че, намотките са изобразени по различен
начин.Първата намотка е по дълга и с по-малък диаметър. А вторичната е по къса и с по-широки кръгове. Навярно за някой това са глупости но истината е че нищо в чертeжа не е случайно.
   1.3 Ако се загледате внимателно във двете видеота  ще видите че, полезната енергия се взима от по- малката и по-широката намотка фиг2.Както е показано и на чертежа на самият патент фиг3. А не както, се пище по форумите и се показват схеми на стандартни Тесла Трансформатори.
2. Другото важно за разбиране е че, Кондензатора (2) от схемата на патента е директно свързан за изхода(12 +) и към изхода (13 -) през заземлението което води до извода - на изхода на генератора имаме пулсиращо постоянно напрежение с честота на пулсациите около 50Hz.Този кондензатор изпълнява и ролята на изглаждащ Филтър за (HF) пулсациите.
Може би (11) е някакъв диод за голям ток или Грец схема.!!!Все още не знам????
Останалото се вижда на схемата от предният пост.Не се сещам друго важно което мога да споделя.Прочетете внимателно патента има и други неща който са важни но не смятам да ги поднасям на готово.Все пак трябва да сме си взаймнополезни(става въпрос като идей, виждания и информация). ;)

Лек Ден!!!!!
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 08:23:36 am от giunal »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
madsatbg - благодаря,
giunal - мисля, че не разбрах добре какво искаш да кажеш. Ако смяташ, че има някакво електромагнитно взаимодействие между двете бобини от патента, това означава, че падаме под ударите на закона на Ленц и всичко по нататък се обезсмисля. Самия Тесла е казал, че предаването на електромагнитна енергия е чиста загуба. Затова той се е стремял когато прави опити с предаване на енергия, електромагнитната съставка да е не повече от 10 процента.  Ако допуснем, че генератора на Капанадзе работи  - то той не е на принцип - електромагнитна индукция.  Трудно ми е да се съглася даже, че изобщо е генератор. По скоро е някакъв конвертор. Той не произвежда енергията - той само я конвертира от един вид в друг. Както и във фотоволтаика източника на енергия не е самия панел , а слънцето, така и източника на енергия в ген. на Кап. не е самия генератор , а нещо друго. Ето това е най важното да се разбере.

П.С. И още нещо, което не ми е ясно... Капанадзе казва, че енергията идва от:  1) окръжаващото ни пространство 2)въздуха. Кое от двете? Разликата е огромна.

« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 11:03:56 am от coke2k »

giunal

  • Гост
coke2k
Прочети това което съм подчертал в извадката от патента фиг 1. Това е описанието което е направил Капанадзе!!!!!Аз само си правя логически изводи от написаното!?!?!?

spark

  • Гост
Съгласен съм с теб coke2k, електромагнитна индукция не се използва при преобразователя на честота при Капанадзе. Изобщо не се използва и магнитно поле, а високо честотно с голям интензитет снемането на енергия от това поле води до усилване на тока за сметка на честотата. При обикновен трансформатор се преобразува напрежението и тока, но честотата е постоянна, какво ще стане с трансформатора ако дигнем честотата? Дълго време търся как тесла преобразува енергийно поле с висока честота в енергийно поле с ниска честота. В описания към патента 454,622 става ясно, че проводник свързан към лампи преминаващ през преобразовател захранва лампи с голяма мощност за сметка на ниската консумация на ток от високо честотния генератор. Честотата при опита е от порядъка на 100кHz, а напрежението над 30кV. Нагледен пример щом едно високочестотно поле може да накара молекулите да трептят значи има много повече енергия в него от обикновено магнитно или поле с ниска честота. Въпроса е как да снемем тази енергия и да я преобразуваме в електричен ток. Капанадзе знае, но не казва.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347

П.С. И още нещо, което не ми е ясно... Капанадзе казва, че енергията идва от:  1) окръжаващото ни пространство 2)въздуха. Кое от двете? Разликата е огромна.


Слънцето зарежда въздуха и пространството с оргонен +, а земята е -. Капи свързва чрез заземяването двата оргонни полюса в генератора и конвертира оргонния заряд в в електричество чрез цикличен процес. Така че си много прав, Капаген-а е всъщност конвертор - виж темата "Преки етерни конвертори".

Поздрави